Zestaw każdego ratownika 

Zbliżający się okres wakacyjnym oznacza przede wszystkim wzmożony ruch na basenach , a dodatkowo popularnych kąpieliskach. Każdy ten teren trzeba porządnie zabezpieczyć, by możliwe było bezpieczne używanie z jeziora albo basenu przez większość ilość osób. Wyposażeniem basenów w niezbędny sprzęt ratunkowy zajmują się zewnętrzne firmy, które bardzo chętnie dostarczą cały potrzebny sprzęt.

Koniecznością basenu publicznego jest posiadacie stosownego sprzętu ratowniczego w razie nieprzewidzianej sytuacji. Zasada ta dotyczy nie tylko i wyłącznie państwowych basenów, niemniej jednak też prywatnych, mieszczących się w ekskluzywnych hotelach. W razie utonięcia, policja w pierwszej kolejności będzie sprawdzała wyposażenie ratunkowego znajdujące się na danym basenie. 
Na każdym basenie , a oprócz tego budce ratownika na plaży musi się wyszukać odpowiedni sprzęt medyczny zawierający zestaw pierwszej pomocy. Prędzej, czy później to właśnie ten sprzęt uratuje życie dla niejednego dziecka. Na nieszczęście rodzice nie za każdym razem są wstanie z dużą uwagą upilnować swoje dzieci, dlatego ratownicy muszą być przygotowani na każdą ewentualność. Co roku w naszym kraju ginie kilkaset osób z powodu utonięcia, dlatego statystycznie taka sytuacja może zdarzyć się wszędzie. Warto zatem dopilnować, ażeby wasz basen albo prywatna plaża hotelowa była wyposażona w główny i obowiązkowy sprzęt ratowniczy oraz dodatkowo medyczny. W ten sposób nie tylko zabezpieczycie własną firmę przed ewentualnymi rozterkami, niemniej jednak też uratujecie niewinne, ludzkie życie, co jest wszak wartością największą. 

Zobacz także: sprzęt dla ratowników