Sposób na zakwaszony organizm

Zakwaszony organizm nie działa prawidłowo, a objawia się przede wszystkim: zmęczeniem, stanami zapalnymi, grzybicą, zaparciami, sennością, a dosłownie wzmożonym apetytem na słodycze. Oczyszczanie organizmu z toksyn niekiedy jest nawet wskazane dla osób, które przedtem nie odżywiały się we świetny sposób, a w ich diecie dominowało białe pieczywo, nadmierne ilości kawy, cukru nabiału i mięsa.

Jak odkwasić organizm to tego stopnia żebyśmy znów poczuli się w pełni sił witalnych, zdrowi i energiczni (zobacz – firma LR)? Po pierwsze powinniśmy jeść sporo zielonych warzyw. W nich bowiem znajduje się wiele wartości odżywczych oraz witamin mających właściwości alkalizujące. Po drugie: trzeba ograniczyć spożywanie słodkich i gazowanych napoi, a w zamian to zastąpić je wodą mineralną, sokami ze świeżych owoców i warzyw, a też ziołowymi herbatami. Po trzecie: powinniśmy zwrócić uwagę na tłuszcze, które spożywamy. Należy aby było, by w mojej diecie wynalazły się te, które zawierają sporo zdrowych kwasów omega (więcej – kielce). Znajdziemy je na przykład w oliwie z oliwek, ziarnach słonecznika, orzechach, oleju kokosowym i lnianym. Po czwarte: ogranicz gluten i nabiał. Nie jest powiedziane, że nie musimy w ogóle spożywać zarówno ani nabiału, ani produktów bogatych w gluten. Można jednakże zrezygnować bynajmniej z części towarów, które spożywamy w ciągu dnia, lub poszukać ichniejszym zdrowszych niezawierających glutenu i nabiału zamienników, takich jak makaron bezglutenowy i mąka kukurydziana.
Powyższych kilka wskazówek na temat tego jak oczyścić zakwaszony organizm nie dość, że pomoże nam wrócić do adekwatnej kondycji naszego ciała, to również wskaże odpowiednią drogę ku temu, w jaki sposób zdrowo się odżywiać, w ten sposób, ażeby samemu nie zrobić sobie krzywdy.

Sprawdź również informacje na stronie: pszenica.