Profesjonalny logopeda 

Problemy powiązane z nieprawidłowym rozwojem aparatu mowy mogą zjawić się na każdym etapie rozwoju waszego dziecka. W przypadku ich pojawienia się powinniście jak najszybciej zapisać wasze dziecko do logopedy, który spowoduje, że aparat mowy zacznie znów prawidłowo się rozwijać. W przypadku faktycznie niewielkich dzieci perfekcyjnie sprawdzi się neurologopeda.

Jeżeli wasz maluszek nie chce wciąż rozpocząć mówić albo mówi bardzo niewyraźnie to powinniście skonsultować go ze specjalistą. Tego rodzaju problemy nie są bez wątpienia groźne i spora większość dzieci po kilkunastu tygodniach współpracy z neurologopedą zaczyna normalnie mówić. Warto jednak kontynuować terapię i co jakiś czas umawiać się na kontrolne wizyty ze specjalistą, który będzie cały czas nadzorował rozwój aparatu mowy waszego dziecka. 
Niestety, ale leczenie problemów występujących u dorosłych dzieci jest o wiele trudniejsze i wymaga bardzo długiej terapii. Najbardziej kłopotliwe i wstydliwe są kłopoty związane z jąkaniem. Dla każdego dziecka jąkanie jest ogromna skazą, z którą w pełni nie umieją sobie poradzić. W takiej okoliczności logopeda jest po prostu niezbędny, gdyż pomoże on dla waszego dziecka w pełni pozbyć się tego problemu. Najczęściej przyczyną jąkania jest zbyt szybkie tempo mowy przez które wasze dziecko przestaje prawidłowo wymawiać samogłoski oraz dodatkowo łapać oddech. Tego typu sytuacja powoduje ściśnięcie się gardła oraz jąkanie. Efekt ten jest na nieszczęście podbijane przez moją firmęzą psychikę, gdyż każde dziecka wstydzi się swoich problemów z jąkaniem. Dobry logopeda w ciągu kilkunastu miesięcy pomoże dla waszego dziecka usunąć problem jąkania. 

Więcej informacji: pedagog Świdnica.