Poduszka ortopedyczna dla niemowląt

Każdy rodzic chce, by jego dziecko rozwijało się jak najlepiej, natomiast niekiedy, pomimo pełnego zaangażowania w opiekę nad dzieckiem, dochodzi do pewnych nieprawidłowości podczas rozwoju dziecka. Jednym z częstszych problemów powstałych w wieku niemowlęcym jest plagiocefalia, czyli deformacja czaszki. Główka małego dziecka pod wpływem nacisku na powierzchnię powstającego w trakcie spania i leżenia, ulega odkształceniom.

Na prawdę bardzo często niemowlę woli układanie główki jedynie w jedną stronę i na nic się zdaje przekręcanie jego głowy lub zmiana pozycji dziecka. Sprawdzonym rozstrzygnięciem jest poduszka ortopedyczna dla niemowląt, która rozkłada punktowy nacisk główki na większą powierzchnię. Dzięki temu zapobiega asymetrii głowy dziecka, a wręcz powoduje cofnięcie powstałych już zniekształceń. Poduszka ma specyficzną konstrukcję – po jej środku jest wgłębienie, perfekcyjnie pasujące na małą główkę dziecka. Ułożenie dziecka na poduszce sprawia, że niemowlę nie odchyla głowy do swojej ulubionej pozycji. Rysy twarzy dziecka wyrównują się, a głowa nabiera naturalnego, kulistego kształtu.
Zakup poduszki to doskonały pomysł na prezent dla niemowlaka albo dla mamy spodziewającej się dziecka. Poduszka ortopedyczna dla niemowląt może być używana podczas nocnego snu, dziennych drzemek oraz podczas spacerów z wózkiem. Koryguje komfort snu, stabilizuje szyjny stopień kręgosłupa, zapobiega powstawaniu deformacji główki i jest dla dziecka bardzo wygodna. Decydując się na poduszkę ortopedyczną, trzeba zwrócić uwagę na to, czy jest wykonana z certyfikowanych materiałów, bezpiecznych dla dzieci.

Więcej: prezent dla niemowlaka.