Pies czy kot, co lepsze

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Zwierzęta umieją być naszymi wrogami, niemniej jednak mogą być także naszymi najlepszymi dobrymi znajomymi. Tutaj wszystko uzależniony jest od tego, o jakie zwierzę chodzi.

Psy potrafią być najlepszymi dobrymi przyjaciółmi człowieka i każdy pies potrafi się wychować w taki sposób, że będziemy z niego zadowoleni.
Z kolei koty potrafią chodzę własnymi ścieżkami i za kotami tak de facto nigdy nie nadąży my. Kot jest zwierzęciem samotnym. Jest to zwierze, które właściwie nigdy nie daje nam pewności, że przy nas zostanie. Będzie z nami, dopóki będzie tego chciał, ażeby przestanie tego chcieć, może zawsze od nas uciec. Wręcz gdy zagwarantujemy mu niezwykle wygodne legowiska i rewelacyjne jedzenie, to kot może postanowić, że zrezygnuje z przyjaźni z nami i może po prostu zniknąć. Tymczasem z psami jest przeciwnie. Psy są po prostu bardzo, ale to bardzo wierne i one po prostu nie rezygnują z kontaktu z człowiekiem, bo przy człowieku mają zapewnione bardzo dobre warunki. O ile więc zależy ci na tym, by mieć możliwość posiadania zwierzaka, który będzie ci wierny, to lepiej wybrać psa. Koty możesz jednak wybrać wówczas, gdy potrzebujesz zwierzaka mniej wymagającego. Koty zwyczajnie chodzą własnymi ścieżkami nie trzeba ich przykładowo wyprowadzać na spacery, a z psem jest inaczej. Psy mają w szczególności niełatwo w blokach. Psa można trzymać. W blokach nie ma miejsca na psa, bo on tam po prostu nie może się należycie wybiegać. Tymczasem w sytuacji kotów nie ma tego kłopotu, bo koty same zajmują sobie czas i same się o siebie troszczą.

Więcej informacji na stronie: http://zwierzaki.expert