Materiały do piaskowania 

Podstawowym elementem każdej zaprawy murarskiej , a oprócz tego kleju jest piasek. Na waszym placu tworzenia będziecie zużywali piasek tonami, gdyż jest to kluczowy składnik każdego cementu. Bez wątpienia istnieje też możliwość zakupienia wysokiej jakości piasku do mniejszych, domowych robót.

 Rodzajów piasku dostępnego w specjalistycznych przedsiębiorstwach zajmujących się dostarczaniem tego surowca jest multum. Piaski te pozwalają na zyskanie innego efektu oraz posiadają inną trwałość. Największą popularnością cieszy się piasek suszony kwarcowy, który służy do budowy solidnych i niesamowicie wytrzymałych zapraw murarskich. Jeśli chcecie, aby utworzone fundamenty wytrzymały przez kilkadziesiąt lat, to zdecydowanie warto postawić na bardzo wysokiej jakości piasek. To właśnie ten surowiec będzie odpowiedzialny za wytrzymałość waszych zapraw murarskich , a dodatkowo kleju (więcej informacji na stronie: Wynajem Piaskarki). 
Piaskowanie jest bardzo ważnym procesem na każdym placu tworzenia, w szczególności w obecnych czasach, kiedy coraz częściej brakuje piasku do tworzenia. Powinniście unikać kupowania niskiej jakości, taniego piasku, gdyż najprawdopodobniej będzie on pochodził z morza. Przez zawartą w morskim piasku sól jest to w pełni nieodpowiedni produkt do tworzenia wytrzymałych zapraw murarskich , a dodatkowo kleju. Z powodu zawartej w piasku soli już po kilku latach wasza zaprawa murarska zacznie się kruszyć. Nie warto zatem oszczędzać środków finansowych na piasek, gdyż może to zakończyć się później poważną tragedią, za którą to właśnie wy będziecie odpowiedzialni. 

Źródło: Piasek kwarcowy.