Kto wykonuje wycenę finansową?

Jeżeli potrzebujemy profesjonalnej wyceny finansowej oraz aktuarialnej, musimy skontaktować się z aktuariuszami, a więc profesjonalną firmą, która oferuje między innymi wycenę rezerw na świadczenia pracownicze. Należy pamiętać o tym, że biuro aktuarialne to przede wszystkim specjaliści dobrej klasy, którzy opracowują raporty wyceny finansowej na rzecz firm, spółek czy instytucji.
Wycena finansowa – na co zwrócić uwagę?
Wycena finansowa, która dotyczy zarówno firm, spółek, instytucji, zakładów ubezpieczeń, jak również instrumentów majątkowych oraz zamiarów modernizacyjnych, restrukturyzacyjnych a także finansowych powinna być wykonywana przez doświadczonych aktuariuszy, którzy mają do dyspozycji w głównej mierze nowoczesne rozwiązania.

Warto zaznaczyć, że wycena aktuarialna tyczy się w głównej mierze wyceny rezerw na świadczenia pracownicze, a więc przykładowo na odprawy rentowe oraz emerytalne dla pracowników, nagrody jubileuszowe, świadczenia przejazdowe, świadczenia medyczne, jak również rozmaite formy gratyfikacji (polecam: wycena znaku towarowego). W dodatku, firma aktuarialna oferuje także usługi polegające na ocenie a także analizie porównawczej pracowniczych zamiarów kapitałowych. Są to również usługi polegające na wycenie instrumentów finansowych, np pożyczek, aktywów inwestycyjnych czy zobowiązań inwestycyjnych (sprawdź również: wycena firmy). Warto mieć na uwadze również o tym, że do firmy aktuarialnej możemy zwrócić się o wycenę wartości niematerialnych oraz prawnych, które zyskują coraz większe znaczenie, a należą do nich na przykład marka czy znak towarowy firmy.

Więcej informacji na stronie: firma aktuarialna.