Krany, wanny i umywalki

O tym, jakie rozwiązania wykorzystuje się w łazienkach, decydują rozmiary tych pomieszczeń. Zdecydowanie przeciwnie można zaaranżować łazienki spore.

Całkowicie inne rozwiązania powinno się brać pod uwagę w przypadku łazienek niedużych i ciasnych. Jeżeli na łazienkę przeznaczone jest pomieszczenie dość spore, można zdecydować się na wanny wolnostojące. W niewielkich łazienkach zdecydowanie częściej zastępuje się je prysznicami, bo te są bardziej praktyczne tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona.
Poza tym w łazienkach o zróżnicowanych rozmiarach montuje się też inne umywalki. Tam, gdzie miejsca jest dużo, wybierane są umywalki większe. W bardzo wielu sytuacjach zakłada się je nawetdosłownie podwójnie. W małych łazienkach o dwóch umywalkach zwykle nie posiada mowy. Prócz tego wybiera się takie, które w danej przestrzeni zmieszczą się i używanie z nich nie będzie trudne. I w nieznacznych, i w dużych łazienkach montuje się w znaczącej liczbie przypadków baterie podtynkowe, bo te cieszą się bardzo dużą popularnością. W wielu przypadkach łazienki wykłada się płytkami ceramicznymi, bo te w takich pomieszczeniach sprawdzają się najlepiej. Są nie wyłącznie proste do utrzymania w czystości. Są doskonałe, bo na ichniejszym wygląd nie mają wpływu okoliczności, jakie panują w łazienkach. Są wiele bardziej praktyczne niż innego rodzaju wykończenia. Dzięki stosownie wybranym płytkom można udekorować łazienkę tak, że latami będzie ona wyglądała właściwiepoprawnie. W takich przypadkach jednak watro zdecydować się na dobrego fachowca, bo jedynie taki będzie w stanie bardzo dobrze położyć płytki ceramiczne. A wbrew pozorom nie jest to zadanie łatwe.

Więcej informacji: armatura łazienkowa.