Komora normobaryczna

Jak wykazano, terapia podwyższonym stężeniem tlenu korzystnie wpływa na wydolność organizmu, zwiększając w głównej mierze jego zdolność do regeneracji po przebytych urazach, chorobach czy zabiegach chirurgicznych. Trzeba też dodać, że normobaria na prawdę często wykorzystywana jest przez zawodowych sportowców, którzy w ten sposób szybciej się regenerują.
Regeneracja organizmu – co trzeba mieć świadomość tego?
Nie ulega wątpliwości, że szybka oraz sprawna regeneracja organizmu jest zasadniczą kwestią w przypadku rehabilitacji np po ciężkich przebytych urazach czy chorobach przewlekłych.

Dlatego też komora normobaryczna polecana jest na przykład pacjentom zmagającym się z dolegliwościami ze strony układu mięśniowego czy kostnego, ponieważ jak wykazano, warunki panujące w komorze sprzyjają produkcji osteoblastów oraz osteoklastów, czyli komórek odpowiedzialnych za odbudowę tkanki kostnej (warto także zobaczyć: tlenoterapia). Przy tym, tlenoterapia to szereg innych korzyści, między innymi takich jak przyspieszona regeneracja tkanek, dlatego terapię tlenem stosuje się w przypadku rehabilitacji pacjentów po ciężkich poparzeniach. Jest to też skuteczny sposób na odmłodzenie organizmu, ponieważ podwyższone stężenie tlenu oraz dwutlenku węgla powoduje, że skóra jest jędrna oraz gładka, a zatem w głównej mierze następuje redukcja zmarszczek a także innych defektów skórnych, które towarzyszą schorzeniom dermatologicznym, np takim jak łuszczyca (zobacz także: komora normobaryczna). Nie zapominajmy też o tym, że są to perfekcyjne warunki, które stymulują pracę układu immunologicznego zwiększając naszą odporność na drobnoustroje.

Zobacz więcej: normobaria.