Komora normobaryczna

Jak wykazano, terapia podwyższonym stężeniem tlenu korzystnie wpływa na wydolność organizmu, zwiększając w głównej mierze jego zdolność do regeneracji po przebytych urazach, chorobach czy zabiegach chirurgicznych. Powinno się także dodać, że normobaria często wykorzystywana jest przez zawodowych sportowców, którzy w ten sposób szybciej się regenerują.
Regeneracja organizmu – co powinno się wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że szybka oraz dobrze działająca regeneracja organizmu jest priorytetową kwestią w sytuacji rehabilitacji na przykład po ciężkich przebytych urazach czy chorobach przewlekłych.

Dlatego też komora normobaryczna polecana jest przykładowo pacjentom zmagającym się z dolegliwościami ze strony układu mięśniowego czy kostnego, ponieważ jak wykazano, warunki panujące w komorze sprzyjają produkcji osteoblastów oraz osteoklastów, czyli komórek odpowiedzialnych za odbudowę tkanki kostnej (warto sprawdzić: komora normobaryczna). W dodatku, tlenoterapia to szereg innych korzyści, w głównej mierze takich jak przyspieszona regeneracja tkanek, dlatego terapię tlenem używa się w przypadku rehabilitacji pacjentów po ciężkich poparzeniach. Jest to również skuteczny sposób na odmłodzenie organizmu, ponieważ podwyższone stężenie tlenu oraz dwutlenku węgla sprawia, że skóra jest jędrna a także gładka, a zatem w głównej mierze następuje redukcja zmarszczek a także innych defektów skórnych, które towarzyszą schorzeniom dermatologicznym, np takim jak łuszczyca (zobacz więcej: tlenoterapia). Nie zapominajmy też o tym, że są to idealne warunki, które stymulują pracę układu immunologicznego zwiększając naszą odporność na drobnoustroje.

Sprawdź również informacje na stronie: komora normobaryczna.