Jak prowadzić blog internetowy z ciekawostkami?

Wiele firm zastanawia się nad sensem prowadzenia firmowego bloga. Co on właściwie może nam dać? Pewnie częściej może zaszkodzić niż pomóc – tak myśli wielu właścicieli czy również marketerów. Tymczasem jest to błędne myślenie, a blog może być nieprawdopodobnie skuteczny i pomocny w wielu kwestiach dotyczących funkcjonowania firmy.

Blog to głównie sposób na dzielenie się życiem firmy Ludzie są zainteresowani tym, co dzieje się wewnątrz organizacji, a poprzez bloga możemy łatwo to przekazać. Nie chodzi tutaj zresztą tylko i wyłącznie o nowe produkty czy kwestie związane z nowinkami technologicznymi. Ważne są również kwestie związane z atmosferą w zespole czy z imprezami integracyjnymi. W ten sposób można pokazać zespół zwyczajnie jako fajnych, intrygujących ludzi, a samo przedsiębiorstwo jako miejsce, w którym woli się pracować.
Dzięki prowadzeniu bloga internetowego możemy pochwalić się też własną wiedzą ekspercką. Jeżeli już jesteśmy specjalistami w jakiejś kategorii, to dlaczego nie chwalić się swoją wiedzą? Blog jest do tego znakomitym medium. W ogromnej liczbie przypadków mamy przeświadczenie, że poprzez takie dzielenie się informacjami stracimy klientów – nic bardziej mylnego. Więcej możemy ich zyskać, niż stracić. Jeżeli już osoba zainteresowana naszymi usługami zobaczy, jak bardzo dobrze opisujemy dany problem, to będzie znacznie bardziej chętna do współpracy z nami.
Artykuły blogowe to zawsze również dodatkowy content, którym możemy dzielić się ze światem. Równocześnie, jeżeli już blog internetowy jest na tej samej domenie, co strona sklepowa/ofertowa, to możemy zyskać dodatkowy ruch na stronie głównej. Dla nas to sytuacja typu win to win!
Nie bójcie się prowadzić bloga internetowego, bo może to przynieść bez liku korzyści. Trzeba jednakże w dodatku pamiętać, żeby na blogu przedstawiać wyłącznie treści bardzo wysokiej jakości, bo dużo osób właśnie z tymi treściami może utożsamiać potem naszą firmę.
Źródło informacji: zapisanehistorie.wordpress.com.
Źródło: slubiweseleporady.wordpress.com.