Jak odczynić urok?

Urok i klątwa to terminy, które dzisiaj wydają się nie posiadać uzasadnienia i racji bytu. O ile ktoś dzisiaj otwarcie deklaruje, że wierzy w klątwy i uroki, to ma możliwość być postrzegany za dziwaka.

Natomiast prawda jest taka, że mimo postępu cywilizacyjnego i technicznego, wiara w uroki i klątwy nie przestała mieć racji bytu i można spotkać osoby, które praktykują odczynianie uroków i są święcie przekonane o tym, że zabiegi te przynoszą określone działanie. Obecnie odczynianie uroków często praktykuje się wobec niedużych dzieci.
Jeśli takie jest marudne i płaczliwe i zachowuje się zupełnie inaczej niż zwykle, to niektórzy twierdzą, że być ma możliwość zostało ono uroczone (więcej – ściąganie uroków). Zdejmowanie uroków jest nieco łatwiejsze niż zdejmowanie klątw. Popularnym sposobem jest na przykład przelewanie wosku. Wtedy bierze się tradycyjną świecę, gałązki z miotły i wodę święconą. Z gałązek robi się krzyżyk i przez niego przelewa się stopiony wosk. Ten posiada lądować do pojemnika z wodą trzymanym nad głową dziecka (zobacz: odczynianie uroków). Powstały w wosku kształt posiada przypominać to, czego dziecko się wystraszyło lub przez kogo zostało uroczone. Choćby ludzie sceptycznie podchodzą do takich zachowań, sporo z nich przynosi poprawę. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością, ażeby poprawa była widoczna, trzeba wiedzieć, jak odczynić urok czy jak zdjąć klątwę. Taka wiedza najczęściej dysponują nasze babcie lub rodzice, bo taka wiedza przekrywana jest z pokolenia na pokolenie i ma własne początki w dawnych latach, kiedy praktykowano jeszcze wiarę pogańską. Wówczas takie zabiegi były na porządku dziennym.

Polecam: masaż w warszawie.