Dżdżownice kalifornijskie sklep

Dżdżownica kalifornijska przez hodowców nazywana jest potocznie kompostowcem różowym. Jednocześnie jest to najbardziej popularna odmiana dżdżownic w Polsce. Własną dojrzałość osiąga w 100 dniu życia, choćby w zasadzie ta dżdżownica może przeżyć aż 16 lat.

Jeśli hodowana jest w odpowiednich ustaleniach to może bardzo szybko się rozmnażać. Przy tym bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi odpadami, co sprawia, że najczęściej hodowana jest przez działkowiczów. Hodowla dżdżownic kalifornijskich nie jest trudna. Dżdżownicom wystarczą odpadki, które bieżąco się im podaje. Jeżeli będzie miała dosyć pożywienia to nie opuści kompostownika, co niewątpliwie też jest ich ogromną dobrą właściwością.
Co jeszcze więc skłania nas do założenia hodowli dżdżownic kalifornijskich? O prostocie hodowli już wiemy. Oponadto łatwo adaptują się w nowym środowisku, hodowlę można prowadzić zarówno zewnątrz i wewnątrz. Najczęściej hodowlę tych dżdżownic prowadzi się w kompostownikach, choćby nie brakuje hodowców, którzy zajmują się ich hodowlą w pomieszczeniach przy użyciu worków albo specjalnych pojemników.
Podczas prowadzenia hodowli dżdżownic kalifornijskich kluczowym misją hodowcy jest zapewnienie im adekwatnej wilgotności, temperatury otoczenia i stosownej ilości pokarmu. Dzięki hodowli dżdżownic hodowca otrzymuje w zamian użyteczny twór próchniczy, który jest świetny dla gleby. Dzięki temu tworowi próchniczemu poprawiamy wzrost roślin, które są w jego zasięgu. Z tego właśnie względu warto odwiedzić dżdżownice kalifornijskie sklep i dokonać zakupu, po czym można zacząć ich hodowlę.

Źródło informacji: dżdżownice kalifornijskie sklep.