Dotlenienie organizmu – korzyści

Wiele osób zastanawia się, jak wspomóc naturalne procesy regeneracyjne, które zachodzą w organizmie. Otóż bezpiecznym oraz efektywnym sposobem jest komora normobaryczna, która gwarantuje optymalne warunki dla procesów regeneracyjnych przebiegających naturalnie w całym organizmie.
Tlenoterapia – korzyści zdrowotne
Nie ulega wątpliwości, że tlen jestem priorytetowym pierwiastkiem, który niezbędny jest do w zasadzie wszystkich procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie ludzkim.

Uczestniczy w głównej mierze w tak ważnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oddychaniu komórkowym (zobacz także: komora normobaryczna Uniejów). Jak wykazały badania, intensywne dotlenienie organizmu daje wymierne korzyści zdrowotne. Warto mieć na uwadze jednak, że tlenoterapia musi być przeprowadzona w odpowiednich, a głównie bezpiecznych dla człowieka warunkach. Takie warunki stwarza normobaria, gdzie panuje podwyższone stężenie gazów występujących w atmosferze, jak również większe ciśnienie, co powoduje dobre efekty lecznicze, tj. regeneracja całego organizmu czy pobudzenie do wzrostu komórek i tkanek (polecamy: normobaria Łódź). Warto także podkreślić, że wykorzystywanie z sesji w komorze normobarycznej to też efekt odmłodzenia, który spowodowany jest w głównej mierze antyoksydacyjnym działaniem wodoru. A przy tym, w czasie sesji następuje wzmocnienie działania układu odpornościowego, jak także regeneracja stawów, mięśni czy układu kostnego. Dotlenienie organizmu poprawia też funkcje intelektualne i pamięć, jak też ułatwia dojście do siebie po ciężkich zabiegach czy kontuzjach.

Warto zobaczyć: tlenoterapia.