Blogowanie nie jest dla każdego

Jak reklamować nowego bloga internetowego?
Nie jest to prosta sprawa. W sieci co chwilę pojawiają się nowe blogi. Nie wiele z nich przetrwa dłużej niż rok.

Dlaczego? To wina samych blogerów, szybko tracą zapał do pisania. Pragną osiągnąć prawie natychmiastowy sukces… A to tak nie działa…
 
Zanim założymy własnego bloga online zastanówmy się o czym chcemy pisać. Może to być blog internetowy z ciekawostkami, blog o modzie, ogrodnictwie, kuchni, majsterkowaniu. Liczba tematów jest praktycznie nieograniczona.Wszystko uzależniony jest od tego co nas interesuje i co jest naszą pasją. Bez wątpienia niektóre tematy są bardziej chwytliwe niż inne, ale to nie powinno być dla blogera decydującym kryterium. Zdecydowanie całkiem dobrze wybrać niszowy temat, który nas interesuje niż iść za tłumem. Będziemy posiadać mniejszą liczbę odsłon, ale nasi czytelnicy będą regularnie zaglądać na naszego bloga internetowego.
 
Pisz, pisz i pracuj…
Po drugie pisz regularnie. Jeden wpis na miesiąc wiosny nie czyni. Promocja bloga wymaga sporego nakładu czasu. Musisz pisać i  regularnie zamieszczać nowe posty. Na początku im częściej tym nie gorzej. Dopiero blogerzy z doświadczeniem mogą pozwolić sobie na rzadszą aktywność. Pamiętaj konkurencja nie śpi, o ile zaniedbasz bloga internetowego twoi czytelnicy odejdą do konkurencji.
Boisz się, że twoje wpisy będą niedoskonałe? Właściwie każdy bloger jakoś zaczynał. Nikt w tym samym momencie nie został mistrzem pióra, a raczej klawiatury… Na szczęście do każdego wpisu na blogu możesz wrócić i go poprawić.
Promocja od czego zacząć?
Sposobów na rozpowszechnienie bloga jest bardzo sporo. Każdy szanujący się bloger ma swój fanpage. Warto również zamieszczać wpisy gościnne na innych blogach. Dzięki temu przyciągniemy nowych czytelników. Udzielasz się na jakimś forum? To świetnie. Zamieść link do swojego bloga w stopce. 
Masz pierwszych czytelników? Super. Masz na blogu internetowym pierwsze komentarze? Jeszcze lepiej, wręcz jeżeli już oceny twojej pisaniny nie są zbyt pochlebne. To motywacja do wytężonej pracy. Zawsze odpisuj na komentarze. Dzięki temu twoi czytelnicy poczują się zauważeni i zostaną na dłużej.
Zobacz więcej: http://konkretnie.piszecomysle.pl.
Zobacz również: jakosciowo.bloog.pl.