Auto zastępcze dla ciebie

Zapewne wielu kierowców miało chociaż raz w życiu wątpliwą przyjemność uczestniczenia w kolizji drogowej. Wszyscy, którym taka sytuacja się przytrafiła, wiedzą ile nerwów kosztuje co najmniej niewielka stłuczka. Dylematem jest nie tylko zniszczenie samochodu, ale przede wszystkim strata czasu, jaka wiąże się choćby z procedurą ustalenia winnego i późniejszą naprawą auta. Pal sześć jeżeli już uszkodzenie jest niewielkie i da się zreperować podczas krótkiej wizyty w zakładzie blacharskim. W ogromnej liczbie przypadków jednakże samochód wymaga bardziej niełatwych napraw, które na nieszczęście wymuszają pozostawienie go w warsztacie na kilka dni,

Jeżeli nie jesteśmy sprawcą kolizji to możemy liczyć na auto zastępcze. Wynajem z OC sprawcy to instytucja bardzo wygodna dla wszystkich, którym samochód jest niezbędny codziennymi. Mając gdyż bezpłatne auto zastępcze, nie jesteśmy zmuszeni do zmiany przyzwyczajeń czy ponoszenie dodatkowych kosztów związanych np. z dojazdem do pracy. Należy jednakże pamiętać, że wraz z otrzymaniem auta zastępczego zobowiązujemy się do adekwatnego dbania o pojazd. Wiąże się to przede wszystkim z obowiązkiem zwrotu samochodu w stanie, jakim go otrzymaliśmy, czyli czystego i z odpowiednią ilością paliwa w baku.

Samochody zastępcze są w zdecydowanej większości przypadków wynajmowane dla nas z wypożyczalni współpracujących z ubezpieczycielem sprawcy albo z warsztatem, który dokonuje naprawy naszego pojazdu. Auto jakie otrzymujemy powinno mieć parametry zbliżone do naszego. Jeżeli już wypożyczalnia nie dysponuje odpowiednim pojazdem to z reguły zostanie nam przydzielony samochód lepszy.

Zobacz: auto zastępcze Kraków.